XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK Im. KS. K. SZWARLIKA

Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. To największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu! Jest to impreza non-profit, odbywająca się pod patronatem ks. bpa Grzegorza Kaszaka, ordynariusza diecezji sosnowieckiej.

Eliminacje regionalne odbędą się w 33 miejscowościach w Polsce, w tym m.in. 14 grudnia w Tarnowskich Górach. Na wypadek, gdyby nie mogły dojść do skutku w zaplanowanej formie ze względu na przepisy epidemiczne, uczestnicy zgłaszając się są zobowiązani także do przesłania nagrań występów (nagranych dowolnym sprzętem bez cięć i montażu).

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Finał Festiwalu w Będzinie, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 13-16 stycznia 2022 r. i będzie transmitowany na żywo w Internecie.

Szczegółowe informacje, regulamin Festiwalu oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl.