ŻYCZENIA REFERENTA DS. MUZYKI KOŚCIELNEJ

Drodzy Muzycy Kościelni diecezji gliwickiej, organiści, dyrygenci, scholarze, chórzyści, psałterzyści!
„Kto chce Bogu śpiewać godnie, kto Jezusa pragnie czcić, niech zapali cnót pochodnie, świętych wzorem zacznie żyć. O Patronko, proś za nami, gdy iść trzeba w święty bój, grzech niech nigdy nas nie splami, chlubą będzie sztandar Twój”. Tymi słowami znanej pieśni ku czci św. Cecylii, zwracam się do Was w dniu święta patronalnego muzyków kościelnych najpierw ze słowami wdzięczności za codzienną posługę muzyczną w waszych parafiach, za poświęcenie, trud, staranie o zachowanie sakralności i wszelkie dobre inicjatywy na polu muzyki kościelnej. Wasza posługa jest nie tylko pięknym obramowaniem liturgii, ale współtworzy ją, pomagając wznieść serca ku Bogu w postawie uwielbienia. Za wszelkie dobre działania składam Wam dziś podziękowanie: „Bóg zapłać!”
Przyjmijcie również życzenia obfitości łask Bożych, nieustannego wstawiennictwa św. Cecylii w kształtowaniu muzycznego oblicza waszych wspólnot parafialnych, sił i entuzjazmu w przezwyciężaniu trudności, a także ludzkiej wdzięczności, życzliwości i wszelkiej pomyślności, także w życiu osobistym. Życzę, aby przykład św. Cecylii zapali pochodnie serc, aby żyjąc cnotliwie i w wolności od grzechu, godnie wyśpiewywać swoim życiem pieśń chwały na cześć Boga. Ad multos annos!
Was wszystkich polecam Bogu w ofierze Mszy Świętej i liczę na nasze wspólne spotkanie już 9 grudnia na Adwentowym dniu skupienia, który tym razem odbędzie się wyjątkowo w kościele św. Alberta Wielkiego w Gliwicach (parafia św. Michała przy Kurii Diecezjalnej) i Studium Muzyki Kościelnej, początek o godz. 10.00. Naszemu skupieniu przewodniczyć będzie o. dr Dawid Kusz, dominikanin z Krakowa.
Pozdrawiam serdecznie i oczekuję na spotkanie.
ks. Adam Kozak, Wasz duszpasterz i referent diecezji gliwickiej ds. muzyki kościelnej