ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MUZYKÓW KOŚCIELNYCH

Adwentowy dzień skupienia dla organistów i muzyków kościelnych diecezji gliwickiej oraz uczniów Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. w Gliwicach odbędzie się w sobotę 9 grudnia br. wyjątkowo – z racji obrad plenarnych synodu diecezjalnego – w kościele św. Alberta Wielkiego w Gliwicach (parafia św. Michała przy Kurii Diecezjalnej, skrzyżowanie ul. Łużyckiej i B. Krzywoustego) oraz w Studium Muzyki Kościelnej. Samochody można parkować na wewnętrznym parkingu Kurii Diecezjalnej (wjazd za kościołem św. Alberta Wielkiego od strony ul. B. Krzywoustego).
PROGRAM SKUPIENIA:
od godz. 9.30 okazja do spowiedzi
godz. 10.00 – próba śpiewów
godz. 10.10 – Liturgia Słowa z konferencją
ok. godz. 11.30 (po przerwie na kawę) warsztaty muzyczne
ok. godz. 13.00 – zakończenie.
Uczestników proszę o zabranie ze sobą „Drogi do nieba” (wydanie z nutami). Gościem dnia skupienia będzie o. dr Dawid Kusz OP, dominikanin z Krakowa, kompozytor, wykładowca przedmiotów muzyczno-teoretycznych w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, kantor krakowskiego klasztoru dominikanów.
Przypominam, że udział organistów w dniach skupienia jest obowiązkowy (nieusprawiedliwiona nieobecność wiąże się z sankcją finansową). 
Do zobaczenia w Gliwicach!