WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MUZYKÓW KOŚCIELNYCH, 30.03.2019

Wielkopostny dzień skupienia dla organistów i muzyków kościelnych diecezji gliwickiej oraz uczniów Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. w Gliwicach odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 roku (przed IV Niedzielą Wielkiego Postu) w Katedrze Gliwickiej oraz Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II przy katedrze.
PLAN SKUPIENIA:
Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach:
od godz. 9.30 okazja do sakramentu pokuty i pojednania;
godz. 10.00 – ćwiczenie nowych śpiewów;
godz. 10.10 – Nabożeństwo eucharystyczne oraz konferencja 

Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II:
ok. godz. 11 – przerwa na kawę
godz. 11.45 – część warsztatowa: „Emisja i higiena głosu w pracy muzyka kościelnego”
ok. godz. 13.00 – zakończenie.

Gościem dnia skupienia będzie ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Będzin), animator Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Sosnowieckiej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (doktor nauk teologicznych), Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (doktor habilitowany wokalistyki) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (psycholog muzyki). Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Teatralnego przy Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Jest autorem publikacji naukowych z dziedziny wokalistyki, komunikacji interpersonalnej oraz pedagogiki i psychologii muzyki. Jest także współzałożycielem kwintetu wokalnego Servi Domini Cantores, tworzonego przez księży wokalistów, absolwentów akademii muzycznych, z którymi prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Wszystkich uczestników proszę o zabranie ze sobą Drogi do nieba z nutami. Przypominam, że udział organistów i muzyków kościelnych w dniach skupienia jest obowiązkowy (nieusprawiedliwiona nieobecność wiąże się z sankcją finansową).