Świąteczne życzenia referenta ds. muzyki kościelnej

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Drodzy Muzycy Kościelni!

     Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego kieruje do Was najserdeczniejsze życzenia oraz słowa wdzięczności za Wasze świąteczne zaangażowanie w dzieło muzyki kościelnej, dzięki której bożonarodzeniowa liturgia staje się piękniejsza i bardziej uroczysta.
     Święta Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa to czas, kiedy porwani świętą tęsknotą mamy na nowo pośpieszyć do Betlejem, aby uwielbiać wspaniałość Boga, który z miłości do człowieka, do każdego z nas, stał się dzieckiem. Papież Benedykt XVI pięknie wyraził tajemnicę tej chwili: „Nieustannie na nowo to piękno wzrusza nasze serca – piękno, które jest blaskiem prawdy. Nieustannie na nowo wzrusza nas fakt, że Bóg staje się dzieckiem, abyśmy Go mogli miłować i jako dziecko powierza się z ufnością w nasze ręce. Niemalże mówi: wiem, że moja wspaniałość cię przeraża, w obliczu mojej wielkości szukasz uznania dla siebie samego. Tak więc przychodzę do ciebie jako dziecko, abyś mógł mnie przyjąć i pokochać”.
Życzę Wam, aby czas Świąt był radosnym doświadczeniem niezmierzonej i niczym nie ograniczonej miłosiernej miłości Emmanuela – Boga z nami. Niech spotkanie z Żyjącym Panem w świątecznej Eucharystii, kiedy On sam składa się w nasze ręce, oraz przyjęcie Jego Ciała w komunii świętej, wzruszy nasze serca i uzdolni je do odważnego świadectwa o Nim wśród ciemności i pokus świata. Niech każdy dzień Nowego 2017 Roku opromienia Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Błogosławionej Maryi, Niepokalanej Matki Kościoła oraz naszej Patronki, św. Cecylii.
     Z darem modlitwy i pamięcią przy ołtarzu
     ks. Adam Kozak, referent diecezji gliwickiej ds. muzyki kościelnej