OTWARTE WARSZTATY SZKOŁY KANTORÓW

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na wyjazdowe Warsztaty Szkoły Kantorów, które odbędą się w weekend 30.11-2.12.2018 w Czernej pod Krakowem – będą one otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez e-mail do wyczerpania wolnych miejsc.
Szkoła Kantorów - warsztaty

Warsztaty poprowadzi Andrij Szkrabiuk (ur. 1969). Od 2001 jest kierownikiem chóru Ormiańskiej Katedry we Lwowie. Od 2006 pracownik i wykładowca Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego również we Lwowie. Jako kantor zajmuje się śpiewem ukraińskosłowiańskim, greckobizantyjskim, gruzińskim i ormiańskim. Przygotowuje przekłady bizantyjskich tekstów liturgicznych na język ukraiński, adaptując je do dawnych melodii. Jest autorem opracowania polskojęzycznego Paraklisisu ku czci św. Mikołaja Cudotwórcy. Wielokrotnie prowadził warsztaty w ramach festiwalu „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu.

W czasie wyjazdu odbędą się także zajęcia z impostacji, które poprowadzi Artur Zajt, przewidziana jest nauka śpiewu Liturgii godzin, oraz wspólna modlitwa.

Koszt: 250 zł (warsztaty, noclegi, wyżywienie). Dojazd we własnym zakresie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program jest na stronie internetowej liturgia.dominikanie.pl. Zgłoszenia i informacje pod adresem szkolakantorow@liturgia.dominikanie.pl.