III DIECEZJALNA PIELGRZYMKA PSAŁTERZYSTÓW I SCHOLI LITURGICZNYCH, 09.06.2018

Wszystkich dotychczasowych absolwentów diecezjalnego Kursu dla psałterzystów oraz członków scholi liturgicznych istniejących w parafiach naszej diecezji zapraszamy do udziału w III Diecezjalnej Pielgrzymce Psałterzystów i Scholi liturgicznych do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach (kościół OO. Redemptorystów p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego), która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018. Podczas pielgrzymki zostaną ustanowieni w funkcji psałterzysty absolwenci tegorocznej 14 edycji Kursu dla psałterzystów. Odbędą się także warsztaty z emisji głosu dla wszystkich uczestników pielgrzymki.
Program pielgrzymki:
godz. 10.00 – przywitanie uczestników oraz rozpoczęcie warsztatów z emisji głosu
godz. 12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Ks. Infułata Konrada Kołodzieja z ustanowieniem w funkcji psałterzysty oraz nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po Mszy świętej zapraszamy na poczęstunek do sali parafialnej. Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą alb lub innych strojów liturgicznych oraz modlitewnika i śpiewnika „Droga do nieba” (wydanie z nutami).
W celu przygotowania poczęstunku oraz pamiątki uczestnictwa proszę o zgłoszenie obecności na pielgrzymce pod adresem: a_kozak@kuria.gliwice.pldo 4 czerwca 2018.