II PIELGRZYMKA PSAŁTERZYSTÓW I SCHOLI LITURGICZNYCH

Serdecznie zapraszamy schole liturgiczne istniejące w parafiach naszej diecezji oraz wszystkich dotychczasowych absolwentów diecezjalnego Kursu dla psałterzystów na II Diecezjalną Pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach, która odbędzie się w sobotę, 17 czerwca 2017 roku. Podczas pielgrzymki będzie miało miejsce ustanowienie w funkcji psałterzysty absolwentów tegorocznej, trzynastej edycji Kursu dla psałterzystów. Odbędą się także warsztaty z emisji głosu dla wszystkich uczestników.
PROGRAM PIELGRZYMKI:
godz. 10.00 – przywitanie uczestników w sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach oraz rozpoczęcie warsztatów
godz. 11.15 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Infułata Konrada Kołodzieja, połączona z ustanowieniem w funkcji psałterzysty absolwentów tegorocznego Kursu dla psałterzystów
godz. 12.15 – poczęstunek w sali parafialnej
ok. godz. 13.00 – NABOŻEŃSTWO do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą alb lub innych strojów liturgicznych oraz modlitewnika i śpiewnika „Droga do nieba” (wydanie z nutami).
W celach organizacyjnych prosimy o mailowe zgłoszenie (a_kozak@kuria.gliwice.pl) psałterzystów oraz scholi, którzy wezmą udział w pielgrzymce, najpóźniej do 12 czerwca 2017 roku.