II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I CHÓRALNEJ „SURREXIT VERE”

Szanowni Państwo, Miłośnicy Muzyki Chóralnej i Organowej!

W imieniu organizatorów II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere zapraszam do Włocławka – jednego z najstarszych miast w Polsce oraz historycznej stolicy Kujaw.

W II edycji Festiwalu planujemy konkurs muzyki chóralnej oraz koncerty organowe. Podobnie, jak w roku ubiegłym, szczególnie chcemy zwrócić uwagę na pieśń sakralną, w tym pieśń liturgiczną okresu wielkanocnego. Niezmiennie, ideą Festiwalu jest troska o kondycję polskiej chóralistyki i poziom muzyki kościelnej.

Spotkanie z innymi zespołami to szansa na wymianę doświadczeń niezbędnych dla rozwoju wiedzy i umiejętności. Jestem przekonany, że udział w naszym Konkursie pozwoli Państwu zdobyć nowe doświadczenia, podnieść poziom wykonawczy, a przede wszystkim przeżyć fantastyczną, muzyczną przygodę.

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem Konkursu Muzyki Chóralnej, który odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere.

Dyrektor Festiwalu: dr hab. Mariusz Mróz, prof. uczelni – Kierownik Katedry Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Dyrektor Konkursu Muzyki Chóralnej,
 
dr Magdalena Filipska – sekretarz i koordynator Konkursu Muzyki Chóralnej