ZAPROSZENIE NA XI OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ MUZYKÓW KOŚCIELNYCH, 14.11.2020

W związku z panującą pandemią COVID-19 zaplanowana tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała zmienioną formę. Szczegóły zostały podane przez o. Nikodema Kilnara PSPPE, krajowego duszpasterza muzyków kościelnych:

„Czcigodni Współbracia w Kapłaństwie! Kochani Bracia i Siostry, muzycy kościelni! Przyjmijcie serdeczne pozdrowienia od Tronu Jasnogórskiej Pani!

Zbliża się XI. Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę. W tym roku, z powodu epidemii i ograniczonego w liczbach uczestnictwa w Eucharystii, będzie miała charakter symboliczny i duchowy. Nie organizujemy dużych wspólnot, ale zapraszamy do udziału – kto tylko może – indywidualnie. Msza św. w intencji wszystkich muzyków kościelnych w Polsce będzie sprawowana w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, w sobotę 14 listopada o godzinie 13.30 i będzie transmitowana w TV Trwam oraz przez internet. Po Komunii św. – modlitwa i zawierzenie Matce Bożej wszystkich muzyków kościelnych w Polsce. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi w kaplicy pokutnej. Kto nie może przybyć, prosimy aby łączył się z nami duchowo.

Ogarniamy serdeczną modlitwą naszych drogich chorych muzyków kościelnych, kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie. Podczas naszego świętowania na Jasnej Górze, jak każdego roku, polecać będziemy Bożemu miłosierdziu naszych drogich zmarłych muzyków kościelnych, organistów, dyrygentów, chórzystów, kompozytorów oraz instrumentalistów, którzy uprzedzili nas do niebieskiej ojczyzny. W tym roku odeszli do Pana po wieczną nagrodę śp. ks. dr Piotr Dębski (diecezja legnicka), ks. prof. dr hab. Ireneusz Pawlak (archidiecezja gnieźnieńska) oraz Pan Juliusz Łuciuk. W tym roku też przypada 100. rocznica urodzin śp. prof. Stefana Stuligrosza, wielkiego dyrygenta, kompozytora i pedagoga.

Niech Jasnogórska Królowa Polski ogarnia nas płaszczem swojej opieki. Z modlitwą

o. Nikodem Kilnar OSPPE
krajowy duszpasterz muzyków kościelnych”