„MUZYKA W STARYM OPACTWIE” – KONCERT MARIOLI BRZOSKI, 22.08.2021

Niezmiernie nam miło, że nasi słuchacze dopytują się o tegoroczne plany festiwalowe w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Po pierwszym tegorocznym koncercie, wykonanym przez dyplomantów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach, który zaszczyciła obecnością pokaźna publiczność, czas więc na kolejny koncert. Odbędzie się on w niedzielę 22 sierpnia br. o godz. 17.00. Grać będzie Mariola Brzoska z Gliwic.

Wszyscy tęsknimy za żywym udziałem w koncertach i dotkliwie odczuliśmy jego brak w ubiegłym roku. Dzięki Bogu, obecnie jest on znowu możliwy, choć pandemia ciągle jeszcze wydaje groźne pomruki. Mamy jednak nadzieję, że Opatrzność pozwoli nam zrealizować koncerty zaplanowane na trzy kolejne miesiące i będziemy mogli w festiwalowej wspólnocie powetować sobie duchowo-artystyczne straty. Zapraszamy zatem na najbliższy sierpniowy koncert, a po nim na dwa następne, o których szczegółach na bieżąco będziemy informować.

Nadal w Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym, zwiedzać można wystawę – 25 lecia Festiwalu „Muzyka w starym opactwie”

Ks. Bogdan Kicinger, Dyrektor festiwalu