„LUDUS PASSIONIS” – 16 MARCA 2018, GODZ. 19:00, KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA W CHORZOWIE

Zapraszamy do udziału w wystawieniu średniowiecznego dramatu liturgicznego według rękopisu CARMINA BURANA z XIII wieku „Ludus passionis”.
Najstarsza kompletna pasja Europy Łacińskiej, monumentalny, muzyczny dramat liturgiczny znajdujący się w rękopisie Carmina Burana (XIII w.). Przedstawia ewangeliczne sceny z życia i męki Jezusa Chrystusa (powołanie Piotra i Andrzeja, uzdrowienie Niewidomego, spotkanie Zacheusza, wjazd do Jerozolimy, wieczerza u faryzeusza Szymona, nawrócenie Marii Magdaleny, wskrzeszenie Łazarza, wydanie, pojmanie, sąd, ukrzyżowanie i śmierć Jezusa, lament Marii, zdjęcie z Krzyża).
WYKONAWCY to międzynarodowa 25-osobowa grupa śpiewaków i aktorów z Polski, Estonii, Niemiec, Białorusi, Anglii i Ukrainy skupiona w SCHOLI WĘGAJTY. Autorem opracowania muzycznego (rekonstrukcja na podstawie manuskryptu i kompozycja) jest światowej sławy francuski muzykolog i śpiewak Marcel Pérès. Kierownictwo muzyczne: Marcin Bornus-Szczyciński. Reżyseria i kierownictwo artystyczne: Johann W. Niklaus. Scenografia i kostiumy: Toni Casalonga, Małgorzata Dżygadło-Niklaus, Magdalena Góra. Gest: Anna Łopatowska, konsultacja teatralna: Geoffrey Norris.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Stowarzyszenia i Scholi Węgajty „Quem Queritis 2018”
Współorganizatorzy i Partnerzy: Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, Parafia św. Józefa w Chorzowie, Parafia św. Jadwigi w Chorzowie, Chorzowskie Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej oraz Miasta Chorzów
Zdjęcia z poprzednich realizacji oraz dokładny opis dramatu: http://www.wegajty.pl/?page_id=69